Półkolonie Adventure Camp

Adventure Camp to pięć dni niesamowitych atrakcji, w które wpleciemy naukę języka i zadbamy o osobisty rozwój dziecka. Podczas zajęć wykorzystamy metody pracy znane z sieci szkół Mała Lingua.

Harmonogram półkolonii Adventure Camp
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-16:00, w piątek w godzinach 10:00-18:00.
Zapewniamy posiłki:
11:00 - przekąska
13:00 - obiad
15:00 - podwieczorek
*wyjątkiem jest piątek

Szczegółowy harmonogram półkolonii Adventure Camp


Dzień 1. Skarby lasu!
Pierwszy dzień zaczniemy słodkim, ale jednocześnie zdrowym akcentem. Będziemy się poznawać poprzez zabawę. Nauczymy się nazw owoców i warzyw w języku angielskim oraz poznamy zwroty do wyrażania tego co lubimy lub nie lubimy. Nie zabraknie gier drużynowych i owocowych zajęć kulinarnych.

Dzień 2. Dzień piratów!
Spotkamy się na pokładzie pełnym przygód!
Czeka nas m.in. bucket challange, przejście po trapie, budowa makiety statku i tratwy, tworzenie pirackiej flagi, spróbujemy strzelać z katapulty, odnajdziemy skarb. Poznamy angielskie nazwy wyposażenia pirackiego.

Dzień 3. Dzień magii!
Przeniesiemy się w przestrzeń czarów i iluzji. Stworzymy swoje eliksiry, a w kąciku magii zrozumiemy świat iluzji. Przygotujemy niezwykłą foto-ściankę i będziemy poszukiwać listy magicznych rzeczy.

Dzień 4. Dzień detektywa!
To czas eksperymentów i rozwiązywania zagadek owianych tajemnicą. Wcielimy się w rolę Sherlock’a Holmes’a. Zabawimy się w szpiegów, zmienimy swój wizerunek i staniemy się nierozpoznawalni. Złamiemy zaszyfrowane kody. Zagramy w ‘I spy bottle’, zakończymy kalamburami i malowaniem twarzy.

Dzień 5. Dzień odkrywcy-podróżnika!
Udamy się w niesamowitą podróż i sprawdzimy czy pokonamy przeszkody stojące na drodze do celu. Wykorzystując zasób otoczenia stworzymy „nowego przyjaciela”, Wybierzemy się do dżungli, gdzie poprzez zabawę zmagać się będziemy z pajęczynami i rwącą rzeką. Pokonamy „Szyszkowe Bagno” i postaramy się o kilka wynalazków pomagających przetrwać w dżungli. Zwiedzimy ruiny zamku, gdzie czekać na nas będą niespodzianki. Przenosząc się na chwilę w odległy świat średniowiecza zakończymy półkolonie ogniskiem, pieczoną kiełbaską i muzyką.

 

Półkolonie Mała lingua